امروز دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
11:12:15 - سه‌شنبه 6 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احتمال تغییر نحوه دریافت کمیسیون مشاوران املاک
احتمال تغییر نحوه دریافت کمیسیون مشاوران املاک
کمیسیون عمران مجلس درحال بررسی تغییر نحوه دریافت کمیسیون مشاوران املاک از ثمن معامله به متراژ مسکن است.

شعار سال: محمدرضا رضایی کوچی افزود: از حدود دو سال پیش بازار خرید و فروش و اجاره مسکن در کشور بخصوص کلانشهر‌ها دچار تشنج شده و دولت تا کنون فعالیت جدی برای برطرف کردن مشکلات اجاره نشین‌ها انجام نداده است . وی گفت: ما در مجلس تا کنون بار‌ها این مشکلات را به دولت تذکر دادیم، اما تا دولت لایحه‌ای برای برطرف کردن آن به مجلس ارائه ندهد کار چندانی از عهده مجلس برای این مشکل بر نمی‌آید .
رضایی کوچی در جواب سوال خبرنگار ما درباره اینکه چگونه است که مجلس هیچ گونه ساز و کار و ابزاری برای برطرف کردن مشکلات مردم در اختیار ندارد افزود: البته دست مجلس آنقدر هم خالی نیست و ما در حال بررسی طرح‌هایی هستیم که در صورتی که دولت هر چه زودتر تلاشی برای برطرف کردن اجاره نشین‌ها در کشور انجام ندهد این طرح‌ها را به صحن علنی مجلس ببریم .
وی ادامه داد: هم اکنون طرحی در کمیسیون عمران مجلس درحالی بررسی است که بر اساس آن مشاوران املاک دیگر امکان دریافت درصدی از ثمن معامله را نداشته باشند و کمیسیون خود را از متراژ مسکنی که آن را اجاره و یا بفروش می‌رساندند دریافت کنند .
رضایی کوچی گفت: دلیل بررسی این طرح‌ها هم این است که ما در یکسال اخیر بسیار شاهد این موضوع بودیم که عده‌ای سودجو برای کسب کمیسیون بیشتر اقدام به فروش منازل مسکونی بالاتر از عرف بازار می‌کنند که این افزایش در قیمت منازل مسکونی تاثیر مستقیم بر افزایش قیمت اجاره همین منازل خواهد داشت . شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صداوسیما ، تاریخ ۱۳ مرداد ۹۸، کد مطلب: ۲۴۹۲۳۵۷: www.iribnews.ir

خبر فوری  ریز تجارت با ۲۵ مشتری عمده

احتمال تغییر نحوه دریافت کمیسیون مشاوران املاک

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار متفرقه
بانک پاارگاد