امروز جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
2:14:26 - دوشنبه 8 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارد چارترد ۹۰۰ میلیون دلار جریمه می‌پردازد
استاندارد چارترد ۹۰۰ میلیون دلار جریمه می‌پردازد
بانک انگلیسی استاندارد چارترد به اتهام نقض قوانین مربوط به تحریمهای آمریکا علیه ایران حدود ۹۰۰ میلیون دلار جریمه می‌پردازد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بانک بزرگ استاندارد چارترد در حال آماده کردن خود برای پرداخت صدها میلیون دلار جریمه برای حل و فصل اتهامات آمریکا در زمینه نقض تحریمهای واشنگتن علیه ایران است.

در حالیکه مهلت توافق قضایی این بانک با مقامات آمریکایی که ۶ سال به تعویق افتاده است، در حال پایان یافتن است، انتظار می‌رود شعبه آسیایی بانک استاندارد چارتر که مقر آن در لندن قرار دارد تا روز چهارشنبه هفته جاری به تحقیقات طولانی مدت آمریکا در این زمینه فیصله دهد.

روزنامه گاردین گزارش داد که مقامات این بانک با آمریکا در زمینه پرداخت جریمه به توافق دست یافته‌اند. 

خبر فوری  قیمت مرغ پر کشید/مرغ منجمد هم قیمت را پایین نیاورد

اجرای این توافق باعث می‌شود که اختلافات میان دو طرف حل و فصل شود و از مواجه شدن این بانک با تبعات کیفری دیگری جلوگیری شود. این شرکت باید شرایط خاصی از جمله جریمه نقدی را بپذیرد. 

استاندارد چارترد هفته گذشته اعلام کرد که بالغ بر ۶۹۱ میلیون پوند معادل ۹۰۰ میلیون دلار برای جبران جریمه‌های آمریکا و انگلیس در قبال ادعای نقض تحریمهای آمریکا در نظر گرفته است.

مقامهای آمریکایی و انگلیسی پیش از این بانک استاندارد چارترد را به عدم رعایت قوانین مربوط به تحریمها علیه ایران در خلال سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ متهم کرده بوند. 

 مقامات آمریکایی و مقامات این بانک اخیرا در این زمینه به توافقهایی دست یافته اند که شامل جریمه به صورت کلی و همچنین اعمال محدودیت علیه برخی عملیاتهای بانکی این شرکت خواهد بود. 

خبر فوری  برنامه‌ریزی روس‌ها برای راه‌اندازی اینترنت کشوری

استاندارد چارترد در سال ۲۰۱۲ نیز مبلغ ۶۶۷ میلیون دلار به اتهام نقض تحریمهای آمریکا بین سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ جریمه پرداخت کرده بود.

براساس گزارش گاردین، قیمت سهام این بانک در مقایسه با سال ۲۰۱۸ از ۸۴۵ واحد به ۶۵۰ پوند کاهش یافته است.

انتهای پیام/م


منبع :: https://www.farsnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار متفرقه
بانک پاارگاد