امروز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
0:23:41 - پنج‌شنبه 12 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باید در بازار اقتصادی کشور، ثبات ایجاد شود
باید در بازار اقتصادی کشور، ثبات ایجاد شود
یک کارشناس اقتصادی گفت: در شرایط حاضر ایجاد ثبات در بازار اقتصادی، مهمتر از تغییر نرخ سود بانکی است.

آقای عباسعلی ابونوری عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما درخصوص تغییر نرخ سود بانکی افزود: در شرایط حاضر، تغییر در نرخ سود بانکی به نفع وضع اقتصادی کشور نیست. وی ادامه داد: افزایش نرخ سود بانکی در شرایط حاضر، نمی‌تواند ثبات را به بازار‌های موازی، چون بازار ارز، سکه و سرمایه برگرداند بلکه درحال حاضر ثبات در این بازارها، بیشتر از هر چیزی به نفع اقتصاد کشور است.

آقای ابونوری گفت: دولت باید در شرایط حاضر با افزایش اعتماد عمومی نسبت به بازارهایی، چون بازار سرمایه، امنیت خاطر را به شرایط اقتصادی کشور برگرداند.

خبر فوری  گلچین هفتگی از اقتصاد به روایت تصاویر ۲۱ آذر ۹۹

وی افزود: در شرایطی که ارزش پول ملی ما هر روز کاهش پیدا می‌کند با افزایش نرخ سود بانکی، نمی‌توان بازار‌های دیگر را کنترل کرد.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به تاثیر عوامل خارجی در بازار اقتصاد ایران گفت: افزایش نرخ سود بانکی در شرایط حاضر نمی‌تواند تاثیر مثبتی بر بازار داشته باشد، زیرا ما نمی‌توانیم نقش عوامل خارجی را بر بازار‌های داخلی خود انکار کنیم.

آقای ابونوری اضافه کرد: دولت به جای افزایش نرخ سود بانکی و یا اقداماتی از این قبیل، باید سعی در ایجاد ثبات در بازار داشته باشد تا بتواند به شکوفایی اقتصادی کمک کند. —

خبر فوری  اقتصاد به روایت تصاویر ۲۰ مهر ۹۹

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاارگاد