امروز پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
2:27:39 - جمعه 12 ژوئن 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تحقق اخذ مالیات از خانه های خالی
تحقق اخذ مالیات از خانه های خالی
گروه استان‌ها ـ وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح اقدام مسکن ملی بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور ثبت نام کردند.

شعار سال: محمد اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات اساسی در جهت رفع مشکل مسکن اظهار داشت: گرانی مسکن و اجاره، متاثر از وضعیت بخش مسکن نیست و اتفاقاتی که در بازار موازی می‌فتد روی آن اثر دارد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: وقتی صحبت از نرخ تورم به میان می‌آید، افراد در بخش کالا و خدمات به دنبال جلوگیری از ریزش سرمایه هستند و بازار مسکن نیز از این شرایط تاثیر می‌پذیرد.
وی تصریح کرد: در جهت رفع مشکلات مسکن، راهکار‌هایی در دست اقدام است تا برای جامعه هدف در جهت صاحب خانه شدن با اهتمام ویژه برنامه‌ریزی کنیم.
اسلامی بیان کرد: طرح اقدام مسکن ملی یکی از این طرح‌هاست که آن را در جهت نهضت خانه‌سازی آغاز کرده‌ایم، در این باره یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور ثبت نام کرده اند که ۵۰ درصد یعنی ۸ هزار نفر واجد شرایط هستند.
وی گفت: این افراد می‌توانند با تکمیل پرونده و معرفی به بانک، صاحب خانه شوند، در جهت اقدام مسکن ملی در قم ۱۰ هزار مسکن هدف‌گذاری شده که روند آماده‌سازی زمین و تجهیز کارگاه در چند ماه گذشته پیموده شده است.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات سامانه جامع املاک و اسکان است که آماده سازی شده و در اختیار سازمان امور مالیانی است که از واحد‌های مسکونی خالی، مالیات اخذ کند و سرمایه ملی را از حبس صاحبان املاک دربیاورد.
وی خاطرنشان کرد: با طراحی سامانه جامع املاک و اسکان، ۲ میلیون مسکن خالی کشور شامل مالیات می‌شوند که با این روند بخش زیادی از مشکلات رفع می‌شود.
اسلامی تصریح کرد: گام دوم این است که افرادی که خانه آماده و پروژه نیمه تمام یا زمین دارند در جهت مولد سازی مسکن، اقدام کنند.
وی گفت: جریان عرضه مسکن تسهیل می‌شود و برای دهک‌های یک و دو از طریق سازمان‌های حمایتی ۵ هزار مسکن ساخته می‌شود و دهک‌های ۳ تا ۷ نیز از مسکن برخوردار می‌شوند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: اهتمام ویژه‌ای در تکمیل مسکن مهر در قم داشته‌ایم و امروز می‌توانیم پایان مسکن مهر را اعلام کنیم و ۴۳ هزار واحدی که مسکن مهر در قم مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی بیان کرد: البته یک ۲۵۰ واحدی در قم دارای مشکلات قضائی است که ۹۵ درصد پیشرفت دارد و با پیگیری استاندار و معاونت عمرانی و دادستان قم پروژه تعیین تکلیف می‌شود و چیزی به نام مسکن مهر باقی مانده در قم نخواهیم داشت.

خبر فوری  سودای دلالان برای افزایش دوباره نرخ دلار/سکان بازار بدست بازارساز

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، کد خبر: ۲۲۸۳۸۵۹، تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹، www.tasnimnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاارگاد