امروز شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
14:26:04 - دوشنبه 14 اکتبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خط دهی آمریکا به صندوق بین‌المللی پول عامل اصلی اغتشاش در اکوادور
خط دهی آمریکا به صندوق بین‌المللی پول عامل اصلی اغتشاش در اکوادور
طی روز‌های گذشته شاهد اغتشاش در اکوادور بوده‌ایم که تولید نفت این کشور را به نصف کاهش داده است که اصلی‌ترین دلیل آن سیاست‌های ریاضتی صندوق بین‌المللی پول است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از راشاتودی، طی روز‌های گذشته اغتشاش و نا آرامی اکوادور را در برگرفته است و باعث شده است که تولید نفت این کشور به حدود نصف کاهش یابد.

اصلی‌ترین دلال این مسئله سیاست‌های ریاضتی اقتصادی است که از سوی صندوق بیت‌المللی پول به این کشور دیکته شده است.

یکی از مقامات سابق بانک مرکزی اکوادور می‌گوید: سیاست‌های ریاضت اقتصادی صندوق بین‌المللی پول که به اکوادور به شکل دستورالعمل دیکته شده است کاملا بر اساس منافع خارجی آمریکاست.

آندرس آروئاز مقام سابق بانک مرکزی اکوادور می‌گوید: صندوق بین‌المللی پول به شدت تحت تاثیر سیاست‌های وزارت امور خارجه و خزانه‌داری آمریکاست و در اصل هر کاری که صندوق بین‌المللی پول در نیمکره غربی جهان انجام می‌دهد بر مبنای سیاست خارجی آمریکاست.

خبر فوری  توافق پاکستان و صندوق بین‌المللی پول بر سر بسته حمایت مالی

این کارشناس اقتصادی میگوید در حالی که اجرای سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول به طور تدریجی به اقتصاد اکوادور به شدت آسیب زده است اجرای آخرین الگوی این صندوق در بالا بردن قیمت بنزین ضربه آخر بود و مردم را به سمت نا آرامی سوق داد.

آروئاز می‌گوید حجم سیاست‌های ریاضت اقتصادی دیکته شده توسط صندوق بین‌المللی پول معادل ۶ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است و به تضعیف اقتصادی اکوادور منجر شده و باعث شده مردم زجر بکشند.

اما با اجرای سیاست اخیر که به افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت بنزین و گازوئیل منجر شد مردم گفتند که دیگر بس است و به نا آرامی روی آوردند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر فوری  پردیس برترین شهر جدید کشور شد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار متفرقه
بانک پاارگاد