امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
11:51:52 - دوشنبه 1 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درخواست سازمان مالیاتی برای کارت بازرگانی
درخواست سازمان مالیاتی برای کارت بازرگانی
معاون سازمان امور مالیاتی از همکاری با اتاق بازرگانی ایران و قوه قضائیه برای ساماندهی و رفع معضل کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای خبر داد و گفت: نتیجه این بررسی‌ها برای تصویب به دولت یا مجلس ارائه می‌شود. داشتن کارت بازرگانی برای کسانی که در صادرات و واردات کالا فعالیت دارند، الزامی است؛ این کارت‌ها در دو […]

معاون سازمان امور مالیاتی از همکاری با اتاق بازرگانی ایران و قوه قضائیه برای ساماندهی و رفع معضل کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای خبر داد و گفت: نتیجه این بررسی‌ها برای تصویب به دولت یا مجلس ارائه می‌شود. داشتن کارت بازرگانی برای کسانی که در صادرات و واردات کالا فعالیت دارند، الزامی است؛ این کارت‌ها در دو گروه دائم و موقت توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود.

شعار سالمعاون سازمان امور مالیاتی از همکاری با اتاق بازرگانی ایران و قوه قضائیه برای ساماندهی و رفع معضل کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای خبر داد و گفت: نتیجه این بررسی‌ها برای تصویب به دولت یا مجلس ارائه می‌شود. داشتن کارت بازرگانی برای کسانی که در صادرات و واردات کالا فعالیت دارند، الزامی است؛ این کارت‌ها در دو گروه دائم و موقت توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود.

خبر فوری  سیاست کشور در حوزه ارزهای رمزنگار اواسط امسال اعلام می‌شود

«نادر جنتی» معاون مالیات‌ های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: مشکل کارت ‌های اجاره‌ای بازرگانی در این است که دارندگان، به ازای مبلغی آن را به فرد دیگری اجاره می‌دهند و آن فرد میلیاردها تومان کالا وارد کشور می‌کند. وی افزود: زمانی که اطلاعات واردات انجام شده به سازمان امور مالیاتی می‌رسد و برگ تشخیص مالیاتی به نام دارنده کارت صادر می‌شود، می‌بینیم که دارنده اصلی آه در بساط ندارد و حتی مجموع دارایی ‌های او به یک میلیون تومان هم نمی‌رسد که بتوان آن را به دلیل بدهی مالیاتی توقیف و درآمد دولت را وصول کرد. وی با اشاره به تبصره ماده ۱۵۷ قانون مالیات‌ های مستقیم برای رفع این مشکل گفت: این بند از قانون به سازمان مالیاتی اجازه می‌دهد در صورتی که دارنده کارت بازرگانی اظهار کند که کالای وارد شده مربوط به چه کسی است، مورد واقعی شناسایی شود اما برای مطالبه مالیات، باید این فرآیند در دادگاه‌ ها پیگیری شود که زمان بر است. جنتی افزود: برای رفع این مشکل جلساتی را با گمرک و اتاق بازرگانی، وزارت صنعت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قوه قضائیه داریم تا بتوان به شکل ریشه‌ای و از مرحله صدور کارت بازرگانی مشکل را رفع کرد. معاون سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: نحوه صدور کارت و تعیین شرایطی برای دارندگان آن و حتی تعیین سقف واردات برای کارت ‌ها از جمله موضوعاتی است که در این جلسات در دست بررسی است. وی گفت: نتیجه این جلسات به دولت یا مجلس ارائه می‌شود تا در قالب قانون یا آیین‌نامه اجرایی شود. فرود عسگری، رئیس‌کل گمرک ایران شهریور ماه گذشته اعلام کرد، از زمان اجرای سامانه جامع گمرکی یعنی از پاییز سال ۱۳۹۳ تاکنون کارت های بازرگانی اجاره‌ای شناسایی و ۴۵ کارت باطل شده است. به گفته وی، کسانی که در یک زمان در رشته‌ های مختلف از گمرک‌ های مختلف کالا وارد می‌کنند، اغلب از کارت‌ های بازرگانی اجاره‌ای استفاده می‌کنند زیرا تمرکز تجار واقعی بر یک رشته فعالیت است.

خبر فوری  نباید دستور رهبری برای واگذاری بنگاه‌های اقتصادی نیروهای نظامی را تفسیر کرد

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری فود پرس ، تاریخ انتشار ۲۵آذر۹۶، کدمطلب: ۵۹be1dec323f4643a3fc65f668f20ef4 ، www.foodpress.ir

[ad_2]

Source link

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار متفرقه
بانک پاارگاد