امروز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
۲۱:۰۵:۰۵ - یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در دولت روحانی مسکن سه برابر گران شد
در دولت روحانی مسکن سه برابر گران شد
ارگان حزب کارگزاران می‌گوید قیمت مسکن با افزایش ۳ برابری (۳۰۰ درصدی) در دولت روحانی، رکورد زده است.

شعارسال: روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

روزنامه سازندگی در گزارشی نوشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال ۹۳ با ۲۷۳ میلیون تومان می‌شد یک خانه ۷۰ متری در تهران خرید اما حالا برای خرید همین خانه باید ۸۵۰ میلیون تومان پرداخت کرد؛ یعنی هزینه ۳ برابری در عرض ۵ سال. بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در اردیبهشت ۹۷ در تهران حدود ۱۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان است که نسبت به ماه مشابه سال گذشته حدود ۱۱۲ درصد رشد کرده است. این قیمت نسبت به فروردین‌ماه نیز رشد ۱۲/۵ درصدی داشته که این میزان رشد، طی ۶ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

قیمت‌ها نسبت به اردیبهشت پارسال حدود ۱۱۸ درصد رشد کرده است. افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها باعث کاهش معامله نیز شده است؛ بر اساس آمارهای بانک مرکزی، تعداد معاملات مسکن در اردیبهشت امسال حدود ۱۲ هزار و ۱۲۸ واحد بوده که نسبت به اردیبهشت ۹۷ با ۱۹ هزار و ۱۰۷ معامله خانه، حدود ۳۶/۵ درصد کاهش داشته است.

سرمایه‌گذاری در بازار مسکن طی این مدت ۶ ماهه، حدود ۱۴۰ درصد سوددهی داشته است. این فاصله سود، باعث تغییر ذائقه مردم شد و نقدینگی سرگردان را به سمت بازارهای سکه و دلار سوق داد. با این همه قیمت خانه همچنان در سیر صعودی باقی ماند و برچسب «رکود تورمی» را بر پیشانی خود حفظ کرد. تصمیمات اقتصادی مقطعی دولت برای کنترل بازار ارز نیز به این رکود دامن زد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری مشرق نیوز ، تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ، کدخبر: ۹۶۵۰۹۲ ، www.mashreghnews.ir


منبع :: در دولت روحانی مسکن سه برابر گران شد

خبر فوری  التهابات مشکوک در بازار سکه و ارز

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاارگاد