امروز شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹
20:44:00 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رزم‌حسینی: جهش تولید در لوازم خانگی اتفاق افتاده / تولید خودرو ۵۰ درصد افزایش می‌یابد
رزم‌حسینی: جهش تولید در لوازم خانگی اتفاق افتاده / تولید خودرو ۵۰ درصد افزایش می‌یابد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش‌بینی ما این است که تا پایان سال تولید خودرو ۵۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم‌حسینی در حاشیه مراسم افتتاح طرح‌های توسعه‌ای یک گروه صنعتی تولیدکننده لوازم خانگی در جمع خبرنگاران گفت: تولید لوازم خانگی گروه صنعتی مذکور نسبت به قبل از تحریم‌ها افزایش ۸ برابری داشته و عمق ساخت داخل نیز تا ۸۵ درصد افزایش یافته است که خود نشانگر تبدیل محدودیت‌ها و تحریم‌ها به فرصت هاست.

فرصت مناسب تحریم‌ها برای قطع وابستگی

وی ادامه داد: اگرچه تحریم‌ها در اقتصاد کشور فشار‌هایی وارد کرده، اما برای توسعه عمق ساخت داخل، داخلی سازی برای قطع وابستگی و افزایش تولید شرکت‌های داخلی فرصت مناسبی را به وجود آورده است.

خبر فوری  نام ایران از فهرست سیاه FATF خارج شود

وزیر صمت همچنین تصریح کرد: تولید کنندگان با افزایش کیفیت محصولات به سمت افزایش سهم خود در بازار و ایجاد هدف‌های صادراتی پیش رفته اند.

جهش تولید در لوازم خانگی اتفاق افتاده است

رزم حسینی سیاست وزارت صمت را تقویت و حمایت از بنگاه‌های تولیدی به خصوص در شرایط تحریم عنوان کرد و ادامه داد: جهش تولید در لوازم خانگی اتفاق افتاده و در خودرو نیز با پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی تولید تا پایان سال محقق می‌شود.

وی کاهش بروکراسی اداری و کنترل و نظارت بر بازار را از جمله حمایت‌ها عنوان کرد و گفت: حتی اگر تحریم‌ها برداشته شود ساخت داخل و استفاده از محصولات داخلی در اولویت خواهد بود که این سیاست نظام نیز می‌باشد.

خبر فوری  چرا چین مخالف تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران است؟

وزیر صمت اضافه کرد: اگر محصولی در داخل امکان ساخت دارد جلوی واردات آن را خواهیم گرفت تا تولید داخلی تقویت شود و توسعه یابد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاارگاد