امروز شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
11:00:30 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صدور جواز تاسیس صنعتی سال گذشته ۱۶ درصد رشد داشت
صدور جواز تاسیس صنعتی سال گذشته ۱۶ درصد رشد داشت
تهران- ایرنا- بررسی آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد در ۱۱ ماهه پارسال ۲۱ هزار و ۳۵۸ فقره جواز تاسیس صنعتی صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶، ۱۵٫۹ درصد افزایش یافته است.

برپایه آمارهای یاد شده، این تعداد جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه ۲۴۲۲ هزار میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۴۸۶ هزار و ۹۸۴ نفر صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ رشد ۶۱٫۵ درصدی در سرمایه گذاری و ۱۶٫۹ درصدی در اشتغال را نشان می دهد.
بیشترین تعداد جواز تاسیس در استان های سمنان، قم و خراسان رضوی به ترتیب با هزار و ۸۲۰، هزار و ۵۷۵ و هزار و ۵۰۵ فقره صادر شده است.
از مجموع جواز تاسیس های صادر شده در مدت مذکور، بیشترین تعداد مربوط به گروه محصولات غذایی، انواع آشامیدنی و سایر محصولات کانی غیرفلزی به ترتیب با سه هزار و ۹ و ۲ هزار و ۶۰۱ فقره بوده است.
همچنین بالاترین سهم پیش بینی سرمایه گذاری در گروه های صنعتی متعلق به گروه کک و فرآورده های حاصل از نفت با سرمایه ۷۳۱ هزار و ۳۵۳ میلیارد ریال با سهم ۳۰٫۲ درصد از کل گروه ها بوده است.

خبر فوری  افزون بر 50 هزار تن میوه نوروزی از فردا در کشور توزیع می شود

** رشد ۵٫۷ درصدی پروانه های بهره برداری
از آغاز سال ۹۷ تا پایان بهمن ماه پارسال، پنج هزار و ۴۶۲ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۵۱۰ هزار و ۷۲۳ میلیارد ریال و اشتغال ۹۳ هزار و ۹۵۳ نفر صادر شد.
مقایسه این ارقام با مدت مشابه سال ۹۶، ۵٫۷ درصد افزایش در تعداد، ۱۱۳٫۸ درصد افزایش در سرمایه گذاری و ۸٫۷ درصد افزایش در اشتغال را نشان می دهد.
از این تعداد پروانه بهره برداری صادره، ۲ هزار و ۹۰۷ فقره آن ایجادی و ۲ هزار و ۵۵۵ فقره آن توسعه ای بوده است.
بیشترین تعداد پروانه بهره برداری صادره در بین استان ها مربوط به اصفهان با ۵۵۷ فقره و کمترین آنها خراسان شمالی با ۱۶ فقره بوده است.
بیشترین میزان سرمایه گذاری مندرج در پروانه های بهره برداری صادره را استان هرمزگان با ۱۹۳ هزار و ۵۹۶ میلیارد ریال با سهم ۳۷٫۹ درصدی به خود اختصاص داده است.
متوسط سرمایه گذاری برای ایجاد یک واحد در این دوره ۹۳٫۵ میلیارد ریال بوده است که علت بالا بودن این رقم، سرمایه گذاری انجام شده در واحد «نفت ستاره خلیج فارس» است.
در این مدت، بیشترین پروانه بهره برداری صادره با ۸۳۱ فقره متعلق به محصولات از لاستیک و پلاستیک است و متوسط سرمایه گذاری برای راه اندازی یک واحد در این گروه ۳۰٫۳ میلیارد ریال است.
بالاترین سرمایه گذاری محقق شده در ۱۱ ماهه پارسال در کک و فرآورده های حاصل از نفت با ۲۰۸ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال است که حدود ۴۰٫۸درصد از سرمایه گذاری کل کشور را به خود اختصاص داده است.
همچنین بیشترین اشتغال ایجاد شده در این مدت، در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی ها با ۱۳ هزار و ۴۱۵ نفر بوده است.
اقتصام*۳۰۶۵**۹۱۸۹**۱۸۸۳

خبر فوری  مهلت پنج روزه به شرکت های هواپیمایی بهره بردار فوکر 100


منبع ::

صدور جواز تاسیس صنعتی سال گذشته ۱۶ درصد رشد داشت

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار متفرقه
بانک پاارگاد