امروز سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
11:13:51 - جمعه 22 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیریت توزیع گوشت اشتباه است
مدیریت توزیع گوشت اشتباه است
زرگران گفت: میزان واردات گوشت به داخل کشور نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است اما مدیریت توزیع درست نبوده است.

شعار سال: کاوه زرگران، دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در پاسخ به این که تا چه حد هزینه تولید افزایش پیدا کرده است، گفت: هزینه دریافت کالا، هزینه‌های انتقال پول و هزینه‌های حمل و نقل بالا رفته و همین باعث می‌شود که مولفه‌های اولیه تولید بالاتر رفته و در نتیجه قیمت نهایی محصولات در بنگاه های تولیدی افزایش پیدا کرده است.

وی در رابطه با قیمت گوشت و مرغ بیان داشت: میزان واردات گوشت به داخل کشور نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است اما مدیریت توزیع درست نبوده است.

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران تاکید کرد: تفاوت ارز دولتی و ارز آزاد باعث شده تا کالاها از مرز کشور خارج شوند این در حالی است که هم واردات و هم تولید مواد غذایی نسبت به بازه های مشابه در سال قبل افزایش پیدا کرده است.

زرگران بیان داشت: در برخی موارد به خصوص در رابطه با حوزه هایی که ارز دولتی به آن ها تعلق می گیرد ۵۰ درصد تولید افزایش پیدا کرده است اما متاسفانه در سطح عرضه موجودی کالا کم است و برخی مواد مانند گوشت و مرغ هم گران شده است.این فقط به ضعف در نظارت در سطح توزیع برمی گردد.

دبیر انجمن صنایع غذاییدر رابطه با کاهش صادرات به اروپا بیان داشت: از ابتدای سال تا حالا بخشنامه‌هایی که از طرف دولت و بانک مرکزی صادر شده بسیار سردرگم و متضاد بوده و خروجی این بخشنامه ها کمبود کالاها و افزایش قیمت ها بوده است تغییرات بانک مرکزی هم باعث نشد تا تصمیمات مبتنی بر عقلانیت در آن جا گرفته شود. آخرین تصمیم نادرست هم الزام به بازگشت ارز برای صادرکنندگان بود که اثرش را مستقیما در کاهش آمار صادرات گذاشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چطور وقتی خود دولت نمی تواند ارز را برای تامین کالای اساسی به کشورهای دیگر انتقال دهد انتظار دارد که بخش خصوصی ارز را به کشور برگردانند

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت نود اقتصادی، تاریخ ۱ اسفند ۹۷، کد مطلب: ۲۱۱۷۴۲۴: www.90eghtesadi.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر فوری  پیش‌بینی بازار طلا در روزهای آینده

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرین اخبار
اخبار متفرقه
بانک پاارگاد