امروز یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
10:17:15 - یکشنبه 11 اکتبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورود ژاپن به عرصه تولید ارز دیجیتال
ورود ژاپن به عرصه تولید ارز دیجیتال
بانک مرکزی ژاپن قصد دارد، کاهش پول نقد در این کشور را با انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی ژاپن جبران کند و این راه را برای بهبود شرایط مناسب می‌شمرد.

شعار سال: بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد قصد دارد مرحله اول انتشار آزمایشی ارز دیجیتال را در سال آینده میلادی آغاز کند تا آماده افزایش سریع تقاضا باشد.

در آخرین گزارش بانک مرکزی ژاپن آمده است: «برای اطمینان از ثبات و کارآمدی کل سیستمهای پرداخت، لازم است کاملاً و به‌شکل مناسبی برای مواجهه با تغییر شرایط آماده باشیم».

در حالی که بانک مرکزی ژاپن اعلام کرده بود هیچ طرح فوری برای انتشار ارز دیجیتال ندارد ولی گزارش روز جمعه نشان می‌دهد این بانک سعی دارد همگام با سایر همتایان خود مثل بانک مرکزی چین پیش برود. بانک مرکزی چین سالهاست به‌روی ارزهای دیجیتال مطالعه می‌کند و در ماه آوریل به برخی بانک‌های خود اجازه داده است به‌صورت آزمایشی از یوان دیجیتال استفاده کنند.

خبر فوری  ماراتن انتخابات اتاق تهران به پایان رسید + اسامی برندگان

تارو آسو، وزیر دارایی ژاپن در ماه فوریه در مورد برنامه‌های چین ابراز نگرانی کرد و گفت یوان دیجیتال یک چالش برای سیستم فعلی ارز ذخیره دنیا خواهد بود.

اکثر بانک‌های مرکزی که به مسئله ارزهای دیجیتال پرداخته‌اند با احتیاط با آن برخورد می‌کنند چون خطر اشتباه وجود دارد. در حالی که پرداخت‌های غیرنقدی رو به افزایش است، پول نقد هنوز هم یک شیوه رایج برای نقل و انتقال‌ها در ژاپن به‌شمار می‌رود چون بانک مرکزی این کشور دلیل کافی برای تسریع انتشار ارز دیجیتال ندارد.

بانک مرکزی ژاپن در گزارش خود اعلام کرد: «اگر گردش پول نقد در آینده کاهش شدیدی داشته باشد باید آن را با انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی جبران کرد. بدون توجه به شرایط، انتشار یک ارز دیجیتال برای بهبود سیستم‌های پرداخت ژاپن مناسب است».

خبر فوری  تجدید ارزیابی 20 درصد دارایی‌های 7 هزار هزار میلیارد تومانی دولت

نخست وزیر جدید ژاپن دیجیتالی کردن را یک اولویت برتر برای دولت ژاپن می‌داند، مخصوصاً پس از اینکه سیستم‌های فعلی نتوانستند به‌خوبی از پس پرداخت کمک‌ها به شهروندان ژاپنی طی همه‌گیری ویروس کرونا برآیند.

بانک مرکزی ژاپن در ماه جولای اقتصاددان ارشد خود را مسئول تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال کرد و قول داد در شرایطی که همه‌گیری ویروس کرونا استفاده از پرداخت‌های غیرنقدی را تسریع می‌کند، تخصص خود در این زمینه را افزایش دهد.

شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایستنا، تاریخ انتشار خبر: ۱۹ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۱۶۹۹۰، www.ictna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر فوری  چاره‌ای جز ارائه کالابرگ به اقشار محروم نداریم

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار متفرقه
بانک پاارگاد