امروز سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
19:42:56 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پول‌سازی بانک‌ها در بورس هفته سوم اسفند
پول‌سازی بانک‌ها در بورس هفته سوم اسفند
بانک‌ها در بورس هفته سوم اسفند تنها نبودند و با همراهی مواد شیمیایی و فلزات اساسی توانستند یک هفته سراسر سبزرنگ را در تالار شیشه‌ای رقم بزنند. نزدیکی به ایام عید، بالا رفتن قیمت جهانی فلزات و عرضه اولیه در آخرین چهارشنبه سال بیشترین تاثیر را در رونق بازار بورس داشتند

شعارسال: بورس در هفته‌ای که گذشت با افزایش شش هزار و ۲۸۸ واحدی یک هفته سبز رنگ را پشت سر گذاشت. طوری که در این هفته حتی یک روز هم شاخص کل بورس کاهشی نشد و همین مورد باعث شد که شاخص کل بعد از سه ماه به کانال ۱۶۹ هزار واحی برسد. در این هفته نماد‌های بانکی به واسطه افزایش تراکنش‌های بانکی در روز‌های منتهی به نوروز ۹۸ بیشترین سود را به مشتریانشان دادند. البته بانک‌ها در هفته سوم بورس تنها نبودند و با همراهی مواد شیمیایی و فلزات اساسی توانستند یک هفته سراسر سبزرنگ را در تالار شیشه‌ای رقم بزنند.

افزایش دوباره قیمت جهانی نفت و فلزات باعث شد که در این هفته نماد‌های شیمیایی، پتروشیمی و فلزات اساسی همگی با روند صعودی همراه باشند. در طرف مقابل بازار بی‌رونق خودرو باعث شد خودرویی‌ها در بازار بورس پایشان را روی ترمز گذاشته و از افزایش هرچه بیشتر شاخص کل جلوگیری کنند.

شنبه ۱۸ اسفند؛ رشد ۱۸۰ واحدی

روز اول هفته، بازار سهام معاملات بی‌رمقی را پشت سر گذاشت. گروه قندی که هفته قبل کلی صعود کرده بود، در جریان معاملات روز شنبه روند کاهشی به خود گرفت و اغلب سهام نماد‌های این گروه ارزانم شدند، اما از طرف دیگر افزایش تقاضا در نماد‌های غذایی موجب تشکیل صف خرید برای اکثر نماد‌های این گروه شد.

شاخص کل در این روز با رشد ۱۸۰ واحدی به رقم ۱۶۳ هزار و هفت واحد رسید.

پررونق‌ترین گروه‌های صنعتی شنبه، گروه‌های بانکی و شیمیایی بودند که بیشترین ارزش معاملات این روز را در اختیار داشتند. گروه بانکی با سقبت گرفتن از گروه‌های دیگر با معاملاتی به ارزش ۵۹ میلیارد تومان در صدر لیست قرار گرفت.

در این روز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۲۲۷ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با ۹۹ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۸۹ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک صادرات با ۸۷ واحد، دکتر عبیدی با ۴۹ واحد و پتروشیمی فجر با ۴۷ واحد افزایش، بیشترین تأثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

یکشنبه ۱۹ اسفند؛ رشد هزار و ۴۶۳ واحدی

دومین روز هفته با افزایش تقاضا در نماد‌های دلاری همراه بود. افزایش قیمت در نماد‌های فلزی، معدنی، پتروشیمی و پالایشی توانست شاخص بورس تهران را در سطح بالاتری قرار دهد. با نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال، بازار سهام شاهد معاملات کم‌حجم است، با این وجود برای دومین روز پیاپی اکثر نماد‌های غذایی در دامنه مثبت مورد معامله قرار گرفتند و در کنار موفقیت‌های گروه بانکی توانستند روز خوبی را در بورس رقم بزنند.

شاخص کل در این روز با رشد هزار و ۴۶۳ واحدی به رقم ۱۶۴ هزار و ۴۷۰ واحد رسید.

پررونق‌ترین گروه‌های صنعتی یکشنبه، گروه‌های بانکی و فلزات اساسی بودند که بیشترین ارزش معاملات این روز را در اختیار داشتند. گروه بانکی با سقبت گرفتن از گروه‌های دیگر با معاملاتی به ارزش ۷۶ میلیارد تومان در صدر لیست قرار گرفت.

در این روز نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مپنا با ۲۲ واحد و ارتباطات سیار با ۱۸ واحد و داده‌گستر عصرنوین با ۱۳ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را روی برآورد شاخص بورس به نام خود ثبت کردند و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با ۲۴۰ واحد، فولاد مبارکه با ۲۰۶ واحد و پتروشیمی مبین با ۱۲۹ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه نماگر به دوش کشیدند.

دوشنبه ۲۰ اسفند؛ رشد دو هزار و ۹۰۱ واحدی

گروه غذایی که از اول هفته روند صعودی داشت، در روز سوم به تعادل رسید. دوشنبه به عنوان اولین روز کاری در بورس‌های جهانی، شاهد افزایش قیمت فلزات اساسی و نفت بود و همین مورد باعث شد گروه فلزات اساسی بهترین روز را در هفته برای بورس تهران رقم بزند. در طرف مقابل گروه خودرویی‌ها با تاثیر گرفتن از بازار بی‌رونق خودرو با کاهش مواجه بود و تاثیر زیادی در جلوگیری از پیشرفت بورس داشت. طوری که این گروه با فشار عرضه در اکثر نماد‌ها در دامنه منفی قرار گرفت. با این وجود شاخص کل بورس بعد از سه ماه به کانال ۱۶۷ هزار واحدی رسید.

شاخص کل در این روز با افزایش دو هزار و ۹۰۱ واحدی به رقم ۱۶۷ هزار و ۳۷۱ واحد رسید.

پررونق‌ترین گروه‌های صنعتی دوشنبه، گروه‌های فلزات اساسی و شیمیایی بودند که بیشترین ارزش معاملات این روز را در اختیار داشتند. گروه فلزات اساسی با سقبت گرفتن از گروه‌های دیگر با معاملاتی به ارزش ۱۰۷ میلیارد تومان در صدر لیست قرار گرفت.

در این روز نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۴۹۵ واحد و صنایع ملی مس ایران با ۲۸۶ واحد و صنعتی و معدنی گل گهر با ۱۹۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را روی برآورد شاخص داشتند و در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو با ۱۷ واحد، سایپا با ۱۵ واحد و ایران ترانسفو با ۱۳ واحد افزایش، بیشترین تاثیر منفی را روی محاسبه نماگر به دوش کشیدند.

سه‌شنبه ۲۱ اسفند؛ رشد ۵۳۹ واحدی

چهارمین روز هفته، شاخص کل بورس به رکوردشکنی روز قبل ادامه داد و شاخص کل در آستانه کانال ۱۶۸ هزار واحدی قرار گرفت. نماد‌های بانکی که از اول هفته روز‌های خوبی را پشت سر گذاشته بودند، بیشترین تاثیر را در کنار گروه‌های شیمیایی در رشد بازار سه‌شنبه داشتند.

شاخص کل در این روز با افزایش ۵۳۹ واحدی به رقم ۱۶۷ هزار و ۹۱۰ واحد رسید.

پررونق‌ترین گروه‌های صنعتی سه‌شنبه، گروه‌های بانکی و شیمیایی بودند که بیشترین ارزش معاملات این روز را در اختیار داشتند. گروه بانکی با سقبت گرفتن از گروه‌های دیگر با معاملاتی به ارزش ۹۵٫۲ میلیارد تومان بازهم در صدر لیست قرار گرفت.

در این روز نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۱۸۰ واحد و صنایع ملی مس ایران با ۱۳۰ واحد و تاپیکو با ۱۱۹ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی مبین با ۴۶ واحد، گروه مپنا با ۳۹ واحد و پتروشیمی پردیس با ۲۶ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه نماگر به دوش کشیدند.

چهارشنبه ۲۲ اسفند؛ افزایش هزار و ۲۰۵ واحدی

بورس تهران در آخرین روز هفته هم صعودی بود تا هفته‌ای سراسر سبزرنگ برای بورس رقم بخورد. در این روز بورس وارد کانال ۱۶۹ هزار واحدی شد. عرضه اولیه تنوین که نماد شرکت تامین سرمایه نوین است، در بالا رفتن شاخص بورس در روز چهارشنبه بی‌تاثیر نبود. در این روز ۷۰۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد ارزش این شرکت به قیمت ۲۲۰ تومان در بازار بورس عرضه شد. هر شخص می‌توانست در این روز حدود دو هزار سهم معادل ۴۳۹ هزار تومان سهام نماد تنوین را بخرد.

شاخص کل در روز چهارشنبه با افزایش هزار و ۲۰۵ واحدی به رقم ۱۶۹ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

پررونق‌ترین گروه‌های صنعتی چهارشنبه، گروه‌های شیمیایی و بانکی بودند که بیشترین ارزش معاملات این روز را در اختیار داشتند. گروه شیمیایی با سقبت گرفتن از گروه‌های دیگر با معاملاتی به ارزش ۱۳۲ میلیارد تومان در صدر لیست قرار گرفت.

در این روز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۲۱۹ واحد، بانک ملت با ۱۶۹ واحد و تاپیکو با ۱۵۸ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی پارس با ۵۵ واحد، چادرملو با ۴۲ واحد و آلومینیوم ایران با ۱۷ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

روند هفتگی شاخص کل بورس تهران در هفته سوم اسفند مطابق نمودار زیر است:

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی فرارو ، تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ، کدخبر: ۳۹۳۸۹۶ ، www.fararu.com


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر فوری  رانت ۹۲۸میلیارد تومانی برای واردات ظروف ملامین، مربا و ژله، رخت‌آویز، دفترچه مشق و...

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرین اخبار
اخبار متفرقه
بانک پاارگاد