امروز یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
10:16:50 - یکشنبه 11 اکتبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چاره‌ای جز ارائه کالابرگ به اقشار محروم نداریم
چاره‌ای جز ارائه کالابرگ به اقشار محروم نداریم
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی کشور هستیم، گفت: باید در این شرایط توان معیشتی دهک‌های پایین را تقویت کنیم.

شعار سال: «مهدی طغیانی»، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با طرح مجلس مبنی بر دادن کالا برگ به ۶۰ میلیون ایرانی به منظور تأمین کالا‌های اساسی گفت: اصل طرح و حمایت از اقشار محروم و مستضعف در این شرایط سخت که قیمت‌ها در حال افزایش هستند، هدف مفروض و مورد پذیرشی است، اینکه این طرح از طریق بن کالایی و یا کالا برگ تامین شود هم مشکلی ندارد و ابزار و روشی است و در آن، اختلافی نیست، اما مسأله مهم تامین مالی است اینکه این طرح از چه طریقی، تامین مالی شود.
او ادامه داد: در بحث بودجه‌ای این طرح، دچار مشکل هستیم. کمیسیون برنامه و بودجه پیشنهاداتی را در رابطه با تامین مالی مطرح کرد که سازمان برنامه و بودجه کشور در آن جلسه بیان کرد، منابعی که کمیسیون برای این طرح پیش‌بینی کرده کفایت نمی‌کند. کمیسیون برنامه و بودجه حدود ۵۰ هزار میلیارد پیش‌بینی کرده بود که ۳۵ هزار میلیارد آن برای این طرح باشد و ۱۵ هزار میلیارد هم برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان؛ ردیف‌هایی که در طرح توسط کمیسیون پیش بینی شده، مورد اختلاف بین کمیسیون و سازمان برنامه بودجه است که آیا برای این ردیف‌ها منابع کافی برای پشتیبانی وجود دارد یا خیر.
طغیانی مطرح کرد: ابزار توزیع کالا به صورت کارت یا کالا برگ یا بسته معیشتی کالایی مهم نیست اصل این است که بعضی از دهک‌های درآمدی جامعه، نیازمند حمایت هستند و هر روز در تامین حداقل‌های زندگی دچار مشکل می‌شوند، این افراد باید مورد حمایت قرار بگیرند. مهم این است که منابع این طرح تامین شود.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی در پاسخ به این سوال که آیا این طرح کمک کننده است، افزود: برای دهک‌هایی که درآمد حداقلی دارند و نمی‌توانند، معیشت خود را تامین کنند، تضمین و کمک‌کننده است.
او در پاسخ به این سوال که آیا این طرح عملیاتی می‌شود، گفت: چاره‌ای جز این کار نداریم، باید عملیاتی شود باید تاب‌آوری محروم ترین‌طبقه اجتماعی را در دوره تورم و تحریم بالا ببریم و حداقل معیشت آن‌ها را تامین و تثبیت کنیم.

خبر فوری  وضعیت تالارداران بسیار وخیم است/ ۶ هزار کارگر در معرض بیکاری و آسیب

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار خبر: ۲۰ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۰۷۱۳۰۱، www.borna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار متفرقه
بانک پاارگاد