تکمیل ۶۵ درصد بزرگراه کریدور خلیج فارس‌ |پایگاه خبری بیلان 24

تاریخ خبر: // کد خبر: 87630 // //

تکمیل ۶۵ درصد بزرگراه کریدور خلیج فارس‌به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، خیرالله خادمی با اعلام این خبر بیان کرد: طرح بزرگراهی کریدور خلیج فارس همه نوار ساحلی جنوب کشور را در بر می‌گیرد. وی اظهار داشت: ۴۰۰ کیلومتر از طرح بزرگراهی کریدور خلیج فارس در استان بوشهر قرار دارد که ساخت ۴۵ کیلومتر آن باقی مانده است. خادمی گفت: تکمیل

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، خیرالله خادمی با اعلام این خبر بیان کرد: طرح بزرگراهی کریدور خلیج فارس همه نوار ساحلی جنوب کشور را در بر می‌گیرد.

وی اظهار داشت: ۴۰۰ کیلومتر از طرح بزرگراهی کریدور خلیج فارس در استان بوشهر قرار دارد که ساخت ۴۵ کیلومتر آن باقی مانده است.

خادمی گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالا از اولویت‌های وزرات راه و شهرسازی در سال جاری است.

وی یادآورشد: بر این اساس پروژه‌های نیمه‌کاره در بخش راه و شهرسازی تا پایان امسال تکمیل می‌شود و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

خادمی که در مراسم بازدید از پروژه‌های جاده‌سازی استان بوشهر سخن می‌گفت، افزود: روند اجرای عملیات بهسازی قطعه نخست محور خورموج – لاور شرقی و دشت پلنگ با سرعت انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریالی پروژه راهسازی خورموج – لاور شرقی و دشت پلنگ اضافه کرد: عملیات بهسازی قطعه نخست پروژه راهسازی خورموج – لاور شرقی و دشت پلنگ در دو عنوان پروژه اجرایی شده که بخش نخست آن ۲۰ درصد پیشرفت اعتباری و ۲۴ درصد پیشرفت سازه‌ای دارد.

وی در مورد قطعه دوم بهسازی محور خورموج – لاور شرقی و دشت پلنگ گفت: این قطعه با ۵۹ درصد پیشرفت فیزیکی ۵۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد که ۶۰ درصد آن پرداخت شده است.

وی همچنین در بازدید از محل اجرای خط راه‌آهن بوشهر- شیراز گفت: عملیات اجرایی این پروژه به زودی به صورت رسمی آغاز می‌شود.

خادمی تصریح کرد: اجرای خط ریلی در استان بوشهر امری مهم و ضروری است و با اتصال ریل بنادر استان از لحاظ اقتصادی و معیشتی متحول می‌شود.

جهت مشاهده خبر در مرجع لطفا اینجا کلیک کنید. تاریخ خبر: کد خبر:87630

پربازدید