دلار را با حرف و تبلیغ پایین آورده‎اند/ بسته حمایتی مُسکن است/ دولت متوجه نیست در جنگ اقتصادی هستیم |پایگاه خبری بیلان 24

تاریخ خبر: // کد خبر: 87518 // //

دلار را با حرف و تبلیغ پایین آورده‎اند/ بسته حمایتی مُسکن است/ دولت متوجه نیست در جنگ اقتصادی هستیمامیر خجسته با اشاره به وضعیت دلار اظهار داشت: در نشست غیرعلنی امروز از نوبخت سوال کردم که چه زمانی حباب دلار و ارز شکسته می‌شود، وعده ترکیدن این حباب را از مدت‌ها قبل داده اند و مردم منتظر آن هستند. عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: مردم می‌خواهند دولت برای مدیریت

امیر خجسته با اشاره به وضعیت دلار اظهار داشت: در نشست غیرعلنی امروز از نوبخت سوال کردم که چه زمانی حباب دلار و ارز شکسته می‌شود، وعده ترکیدن این حباب را از مدت‌ها قبل داده اند و مردم منتظر آن هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: مردم می‌خواهند دولت برای مدیریت بازار برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشد، چرا که آمریکایی‌ها از یک سال گذشته ستاد جنگ اقتصادی علیه ایران را تشکیل داده اند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت، گفت: دولت برای تشکیل ستاد جنگ اقتصادی برنامه ریزی نکرده است، آن‌ها باید با مردم به صراحت صحبت کنند، هرج و مرد در بازار مردم را بدبخت کرده است.

یک سال فرصت جنگ اقتصادی را از دست داده ایم
وی تاکید کرد: تلاطم در بازار دلار، احتکار‌ها و نبود اجناس در بازار مردم را تحت فشار گذشته است، باید مشخص شود چه کسانی دراین زمینه دست دارند، از سوی دیگر دولت باید با اعلام برنامه بگوید چه پیش بینی برای تامین کالا‌ها در آینده دارد.

خجسته در ادامه گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه مجلس منتظر برنامه سه گانه از سوی دولت است، اظهار داشت: دولت یا باید اعلام کند از عهده مدیریت فضای اقتصادی بر می‌آید یا بگوید نمی‌تواند، تا دیر نشده است و فرصت از بین نرفته است کنار برود، یک سال فرصت ما برای جنگ اقتصادی از بین رفت و دولت دراین زمینه ورود نکرده است.

بسته حمایتی مُسکن است
این نماینده مجلس گفت: دولت یا عمل نکرده است یا باید گزارشی از عملکرد خود ارائه دهد، اینکه می‌خواهند بسته حمایتی بیاورند، را مسکن موقت می‌دانم، پذیرفته نیست ۶۰۰ هزار بسته به آقشار آسیب پذیر داده شود.

دولت چگونه نرخ دلار را کاهش داده است؟
وی تاکید کرد: روش ارائه بسته حمایتی برای دوران گذشته است، به نظر می‌رسد دولت متوجه نیست که در میانه جنگ اقتصادی هستیم، نظام در خطر است و دولت برنامه‌ای برای مدیریت اقتصادی ندارد، دلار را با حرف و تبلیغات پایین آورده اند و می‌گویند ۱۰ هزار تومان است در حالی که در بازار دلار ۱۴ هزار و ۱۵ هزار تومان است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت یا تیمی از آن‌ها اجازه کاهش قیمت‌ها را نمی‌دهند، بیان داشت: برای مدیریت دلار برنامه‌ای ندارند، آن‌ها با حرف قیمت‌ها را کاهش داده اند و مردم تحت فشار هستند و به جایی رسیده اند که دولتی‌ها را نفرین می‌کنندکه اگر نمی‌توانند از راس کار بروند.

جهت مشاهده خبر در مرجع لطفا اینجا کلیک کنید. تاریخ خبر: کد خبر:87518

پربازدید