امروز جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
۱۲:۱۴:۲۵ - جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش ۱۵۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران در ماه اخیر/ افزایش ۱۰۸ هزار بشکه‌ای تولید عربستان سعودی
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، سازمان کشور‌های صادرکننده نفت خام اوپک در جدیدترین گزارش خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با شهریور ماه ۱۳۹۷ به ۳ میلیون و ۴۴۷ هزار بشکه در روز رسیده است که نسبت به ماه پیش از آن ۱۵۰ هزار […]


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، سازمان کشور‌های صادرکننده نفت خام اوپک در جدیدترین گزارش خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با شهریور ماه ۱۳۹۷ به ۳ میلیون و ۴۴۷ هزار بشکه در روز رسیده است که نسبت به ماه پیش از آن ۱۵۰ هزار بشکه در روز کمتر است.

بر اساس این گزارش، ایران در ماه آگوست برابر با مرداد ۹۷ روزانه ۳ میلیون و ۵۹۷ هزار بشکه نفت تولید کرده است که این رقم در ماه پیش از آن یعنی جولای (تیر ۹۷) ۳ میلیون و ۷۴۷ هزار بشکه در روز بوده است.

بر اساس آمار‌های اوپک، ایران در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ یعنی ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر روزانه ۳ میلیون و ۵۹۹ هزار بشکه نفت تولید کرده است.

متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۶ برابر با روزانه ۳ میلیون و ۵۱۵ هزار بشکه و در سال ۲۰۱۷ برابر با ۳ میلیون و ۸۱۱ هزار بشکه در روز بوده است.

بر اساس این گزارش، تولید نفت ۱۵ کشور عضو این سازمان در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ (شهریور ۹۷) ۳۲ میلیون و ۷۶۱ هزار بشکه در روز عنوان شده است که از افزایش روزانه ۱۳۲ هزار بشکه‌ای نسبت به ماه آگوست خبر می‌دهد. اوپک در ماه آگوست ۲۰۱۸ روزانه ۳۲ میلیون و ۶۲۹ بشکه نفت تولید کرده بود.
کاهش ۱۵۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران در ماه اخیر/ افزایش ۱۰۸ هزار بشکه‌ای تولید عربستان سعودی
عربستان نیز در این ماه روزانه ۱۰۸ هزار بشکه نفت بیشتر از ماه آگوست تولید کرده و میزان تولید این کشور به ۱۰.۵۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده است.

کشور‌های گینه، الجزایر، کنگو، گینه، گابن، ایران، قطر و ونزوئلا کاهش تولید داشتند که بیشترین کاهش تولید برای ایران بوده است. باقی کشور‌ها افزایش تولید داشتند که بیشترین افزایش به عربستان اختصاص یافته است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .