امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
۱۴:۵۴:۴۰ - یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز عرضه محموله ۷۰۰ هزار بشکه ای نفت خام در بورس انرژی/ثبت سه تقاضا برای خرید نفت
دقایقی قبل و مطابق با اطلاعیه بورس انرژی، عرضه محموله ۷۰۰ هزار بشکه ای نفت خام در این بورس آغاز شد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دقایقی قبل و مطابق با اطلاعیه بورس انرژی، عرضه  محموله ۷۰۰ هزار بشکه ای نفت خام در این بورس آغاز شد. ۱۴:۱۸ با وجود دستورالعمل شرکت سژرده گذاری مرکزی مبنی بر واریز وجه اولیه برای شرکت در معامله  به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اما با توجه به شرایط خاص عرضه نفت خام و برای انعطاف بیشتر برای متقاضیان تا زمان انجام معامله، امکان واریز این وجه برای متقاضیان وجود دارد. ۱۴:۲۰ با وجود کاهش ۵ دلاری قیمت پایه هر بشکه نفت خام در اطلاعیه جدید، اما امکان تعدیل قیمت پایه براساس رقابت امروز میان متقاضیان وجود دارد. هم اکنون قیمت هر بشکه نفت خام در بازارهای جهانی (نفت برنت) به صورت متوسط حدود ۷۳ دلار به ازای هر بشکه است. ۱۴:۲۴ بورس انرژی به عنوان یک بازار متشکل تنها ابزاری برای متنوع بخشی به فروش نفت ایران به کار گرفته می شود. بنابراین بورس انرژی هیچ گاه جایگزین شرکت ملی نفت ایران و به طور مشخص اداره امور بین الملل این شرکت نبوده و نخواهد بود.بررسی های میدانی نشان می دهد در حالی عرضه ۷۰۰ هزار بشکه ای امروز با موفقیت همراه خواهد بود که محموله های بعدی نفت خام براساس جدول زمان بندی مشخص به صورت مستمر ادامه یابد.
۱۴:۳۰ عرضه محموله ۷۰۰ هزار بشکه ای نفت خام در بورس انرژی آغاز شد. ۱۴:۳۳ در عرضه امروز نیز همچون عرضه قبلی، ۹ بانک عامل از جمله سامان و پارسیان به عنوان بانک های عامل برای صدور ضمانت نامه معرفی شده اند. ۱۴:۳۷ لحظاتی قبل ۳ پیشنهاد خرید در مقابل سفارش فروش محموله نفت ۷۰۰ هزار بشکه ای عرضه شده در بورس بر روی تابلوی معاملات نشست. هم اکنون بالاترین درخواست برای خرید یک محموله ۲۴۵ هزار بشکه ای نفت خام، قیمت ۵۷.۳۴ دلار به ازای هر بشکه است. دو پیشنهاد دیگر برای خرید محموله های ۲۴۵ و ۲۱۰ هزار بشکه ای، قیمت های ۵۶.۲۱ و ۵۴.۸۵ دلار به ازای هر بشکه اعلام شده است. باید منتظر ماند و دید که آیا شرکت ملی نفت  ایران نرخ پایه اعلامی خود یعنی ۷۱.۵۹ دلار به ازای هر بشکه را تا چه اندازه در برابر تقاضاهای موجود خواهد شکست؟
۱۴:۴۲ شرکت ملی نفت ایران نرخ پایه اعلامی خود را به ۶۷.۱  دلار به ازای هر بشکه کاهش داد. باید دید واکنش متقاضیان چه خواهد بود؟ خبر در حال تکمیل است…
منبع :: https://www.farsnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .