امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
۱۱:۲۴:۲۶ - یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قیمت خرید هر لیتر شیر خام ۲ هزار تومان تعیین شد
تهران (پانا) – رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران می‌گوید قیمت شیر خام در ستاد تنظیم بازار هر لیتر ۲ هزار تومان مصوب شده است و به زودی ابلاغ خواهد شد.


تهران (پانا) – رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران می‌گوید قیمت شیر خام در ستاد تنظیم بازار هر لیتر ۲ هزار تومان مصوب شده است و به زودی ابلاغ خواهد شد. به گزارش صدا و سیما، سید احمد مقدسی با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته هر لیتر شیرخام با میانگین قیمت ۱۱۰۰ تومان از دامدار خریداری میشد افزود: در چهار سال گذشته قیمت مصوب خرید هر لیتر شیر خام ۱۴۴۰ تومان بود اما این مصوبه اجرا نشد تا اینکه در تیر امسال به منظور جلوگیری از ضرر و زیان دامداران قیمت هر لیتر شیر خام به ۱۷۵۰ تومان افزایش یافت.
وی تصریح کرد: از آنجا که قیمت تمامشده هر لیتر شیر خام برای دامدار بیش از ۲ هزار تومان است بنابراین با پیگیری دامداران و وزارت جهاد کشاورزی قیمت ۲۱۰۰ تومان به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد شد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران افزود: پیشنهاد افزایش قیمت خرید شیر خام در دامداری در ستاد تنظیم بازار بررسی شده است و چهارشنبه هفته گذشته قیمت ۲ هزار تومان به تصویب رسید.
مقدسی گفت: براساس این مصوبه قیمت شیر خام با چربی ۳/۲ درصد هر لیتر ۲ هزار تومان است و در صورتی که میزان چربی در هر لیتر یک دهم افزایش و کاهش داشته باشد شامل تشویق و جریمه خواهد شد.
وی افزود: گرچه قیمت هر لیتر شیر خام ۲ هزار تومان تعیین شده است اما این عدد برای دامداران چندان راضیکننده نیست.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: اگر هزینه تمامشده تولید و سود واقعی محاسبه شود دامدار با قیمت ۲ هزار تومان به سود واقعی نمیرسد چون قیمت تمامشده هر لیتر شیرخام در دامداری با احتساب هزینهها ۱۹۲۰ تومان است.
مقدسی افزود: افزایش قیمت شیرخام تاثیری در قیمت فرآوردههای لبنی برای مصرفکننده نخواهد داشت چون کارخانجات لبنی افزایش قیمت را از مهر در محصولات خود اعمال کردند.


منبع :: http://www.pana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .