امروز یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
۱:۲۴:۲۴ - چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایران‌چک جدید ۵۰ هزار تومانی رونمایی شد
مراسم رونمایی از اولین نسخه نسل جدید ایران‌چک پانصد هزار ریالی با حضور همتی و دژپسند در محل سازمان تولید اسکناس برگزار شد.


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در حاشیه این مراسم با تأکید بر اینکه با وجود مشخصههای امنیتی، ایران چکها جدید در بالاترین سطح بینالمللی از نظر مشخصههای امنیتی است، اظهارکرد: از این پس به تدریج تمام اسکناسهای بانک مرکزی بر مبنای مشخصههای امنیتی جدید تولید خواهد شد.

وی از مدیریت و کارشناسان و کادر فنی سازمان تولید اسکناس و مسکوک برای تلاش جهت فراهمسازی امکان چاپ اسکناسهای جدید قدردانی کرد.

رئیسکل بانک مرکزی ابراز امیدواری کرد با رشد تولید و توسعه اقتصادی و تلاشهای بانک مرکزی در مدیریت بازار پول وارز شاهد تقویت هرچه بیشتر ارزش پول ملی باشیم.

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد نیز در مراسم رونمایی از ایران چک جدید گفت: امروز سندی رونمایی شد که بیانگر امید به آینده ایران با تکیه بر داشته های کشور است و این امر نشان از عزمِ جزمِ بانک مرکزی برای کمک به اقتصاد ایران در جایگاهی متناسب با ارزشهای این مرز و بوم دارد.


وی افزود: یکی از دستگاههای اجرایی که میتواند زمینهساز دستیابی به این هدف بزرگ باشد بانک مرکزی است و تلاشهای مدیریت جدید این بانک، برای بازگرداندن ارزش پول ایران، حاکی از برنامه و همت بالای ایشان است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه عنوان کرد: تحولات اخیر بانک مرکزی بیانگر این نکته است که این نهاد تمام عوامل اختلالزا را تحت نظر دارد و در شرایط بحران برنامهریزی و واکنش مناسبی از خود نشان میدهد.

گفتنی است، اسکناس یاد شده که با تکنولوژی پیچیدهای تولید شده امکان جعل را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. این فناوری در سال ۲۰۱۳ بر روی اسکناس یورو اعمال و پس از آن تنها کشورهای معدودی موفق به انتقال دانش فنی، خط تولید و بهره برداری از این ویژگی امنیتی بر روی اسکناسهای خود شدهاند.

نوار درخشان، چاپ نوری ـ مغناطیسی متغیر، نخ امنیتی با قابلیت تغییر رنگ از مختصات ایران چک جدید است.

انتهای پیام/۴۰۸۳/


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .