امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
۱:۲۸:۳۰ - سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نبود صنعت پتروشیمی در عراق تا۱۰ سال آینده/ بازاری بکر برای ایران
وزیر نفت بابیان اینکه عراق تا ۱۰ سال آینده صنعت پتروشیمی ندارد، گفت: ۵ استان غرب کشور حدود ۵ میلیون خوراک تولید می‌کنند که می‌تواند تبدیل و به عراق صادر شود.


به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، بیژن نامدار زنگنه در همایش معرفی فرصتها و توانمندیهای سرمایهگذاری استان کرمانشاه که عصر امروز در هتل اسپیناس پالاس برگزار گفت: با تلاش مسئولین استان کرمانشاه بازسازیهای فیزیکی به همت این دوستان تقریباً انجامشده است.

وزیر نفت با توضیح اینکه امکان تجارت با عراق ایجادشده است، تصریح کرد: این موضوع میتواند به توسعه استان کرمانشاه کمک کند و خیلی مهم است.

وی بابیان اینکه استان کرمانشاه ۶ هزار بشکه بیشتر تولید نفت ندارد، اذعان کرد: با تولید ۶ هزار بشکه نفت نمیتوان گفت که این استان نفتخیز است.

زنگنه با اشاره به اینکه پالایشگاه جدید و بزرگی قرار بود بسازیم ولی دچار مشکل شده است، تشریح کرد: در کرمانشاه سه تا پتروشیمی وجود دارد که چهارمین پتروشیمی هم اگر مشکلات خارجیاش حل شود ظرفیت بزرگی را در این استان ایجاد خواهد کرد.

وزیر نفت در مورد توسعه کرمانشاه توضیح داد: باید کرمانشاه را در یک طرح آمایش بهعنوان محور توسعه غرب کشور در نظر گرفت.

وی افزود: درگذشته چیزی به نام استان پنجم داشتیم که آنها شامل استانهای کرمانشاه، لرستان، همدان، کردستان و ایلام بود و امروز من معتقدم که توسعه و آینده این ۵ استان باید باهم باشد و قابلیتهایشان همدیگر را تکمیل کند چراکه بهطور طبیعی کرمانشاه محور و مرکزیت تمدنی در این پنج استان است.

زنگنه با اشاره به اینکه فاصله ۲ ساعته زمینی کرمانشاه با برخی از مراکز استانها و ۴ ساعته با بغداد یکی از مزیتهای مهم کرمانشاه است، اذعان کرد: آمایش غرب را باید در نظر بگیریم و کرمانشاه را در دل آن باید توسعه دهیم.

وی بابیان اینکه امروزه مهمترین مسئله برای توسعه منابع انسانی است؛ توضیح داد: تجربه نشان داده که مدارک دانشگاهی برای ما کارساز نیست لذا یک حرکت متمرکز برای حرفهآموزی در استان باید در نظر گرفت.

وزیر نفت با پیشنهاد اینکه از این جلسات برای هماهنگی مسئولان و سرمایهگذاران و افراد مؤثر در استان باید هرماه تشکیل شود، گفت: باید با افرادی که میتوانند در پیشرفت استان تأثیر بگذارند استفاده کرد و با تشکیل جلسات از نظرات آنان استفاده کرد.

زنگنه با توضیح اینکه باید باهمت و فکرهای یکدیگر برای توسعه منطقه اقدام کنیم، افزود: باید مسائل سیاسی را کنار گذاشته و با ارتباط با یکدیگر این منطقه را در خدمت ایران عزیز توسعه بدهیم.

وزیر نفت بابیان اینکه من در حوزه نفت در استان کرمانشاه مضایقه نمیکنم چه در صنایع پتروشیمی و چه در صنایع پاییندستی و بالادستی، گفت: امکانات بسیار خوبی در استانها وجود دارد چراکه در این ۵ استان ۱۰ پتروشیمی وجود دارد و این پتروشیمیها حدود ۵ میلیون خوراک تولید میکنند که میتواند در تولید بخشهای مختلف استفاده و تبدیل شود و بعدازآن به کشور عراق صادر شود؛ چراکه عراق تا ۱۰ سال آینده صنعت پتروشیمی نخواهد داشت و به همه محصولاتی که ما تولید میکنیم کشور عراق به آن نیاز دارد.

وی افزود: این محصولات را میشود در کرمانشاه تولید با نیروی کار ارزانی که در این استان وجود دارد توسعه کرمانشاه و منطقه را سامان داد.

انتهای پیام/۴۰۹۲/


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .