امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
۱۱:۲۹:۱۳ - جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دولت به دلایل سیاسی با واقعی کردن یارانه مخالف است
استاد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دولت به دلایلی از جنس سیاسی با عدم واقعی کردن قیمت حامل‌های انرژی به ثروتمندان انبوهی از یارانه پنهان می‌دهد.


عباس علویراد در گفتگو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا، اظهار کرد:رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرده دولت در قالب بودجه حدود ۹۳۴ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان میپردازد.

وی افزود: دولت پس از ارائه لایحه بودجه سال ۹۸ به مجلس بارها با افتخار از لحاظ کردن هفتهزار میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با فقر مطلق در مصارف هدفمندی یارانهها یاد کرده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اکنون پرسش این است که آیا دولت از محل منابع اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانهها و مشخصاً از طریق واقعی کردنقیمت حاملهای انرژی در کشور با فقر مطلق مبارزه و یارانه نقدی پرداخت میکند؟

وی با بیان اینکهاین سؤال مطرح میشود که دولت چگونه از پس حدود ۶۲ هزار میلیارد تومان مصارف هدفمندی یارانهها در لایحه بودجه سال ۹۸ شامل یارانه نقدی، مبارزه با فقر مطلق و سایر موارد بر میآید، ادامه داد: دولت به دلایلی از جنسسیاسی، با عدم واقعی کردن قیمت حاملهای انرژی به ثروتمندان انبوهی از یارانه پنهان میدهد، بنابراین خطای سیستماتیک در سیاستگذاری اقتصادی وجود دارد.

انتهای پیام/۴۰۸۲/ ۴۱۲۲/


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .