امروز جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
۱:۲۷:۵۰ - سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید میعانات گازی در پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی آغاز شد
سرپرست راه‌اندازی بخش خشکی طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از آغاز تولید و ذخیره‌سازی میعانات گازی در پالایشگاه این طرح خبر داد.


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از شرکت نفت و گاز پارس، ساسان عربی اعلام کرد: پس از تحقق تولید از نخستین سکوی دریایی و تکمیل تدریجی زنجیره ارزش در فاز ۱۳ پارس جنوبی، تولید و ذخیرهسازی میعانات گازی در پالایشگاه این طرح آغاز شد.

به گفته وی، تولید میعانات گازی در پالایشگاه طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با توجه به بهرهبرداری از واحدهای تثبیت میعانات گازی (۱۰۳)، پشتیبان تثبیت میعانات گازی (۱۱۰) و مخازن ذخیرهسازی این محصول (۱۴۳) صورت گرفته است.

میعانات گازی از جمله محصولات ارزشمند فرآوری شده از گازترش بخش فراساحل و نتیجه تحقق توسعه و بهرهبرداری کامل از واحدهای فرآیندمحور پالایشگاهی است.

سرپرست راهاندازی پالایشگاه خشکی طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی اظهار کرد: با تولید این محصول، گام مهمی در ارزشآفرینی به تولیدات اولیه این طرح از طریق استفاده در صنایع پاییندستی برداشته میشود.

با بهرهبرداری کامل از چهار سکوی دریایی طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی و فرآوری گاز این سکوها در پالایشگاه این طرح، روزانه حدود ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی تولید خواهد شد.

افزون بر تحقق استحصال و دانهبندی گوگرد در پایان هفته گذشته، اتان تولیدی فاز ۱۳ پارس جنوبی، دیگر محصول فرآوری شده این طرح، برای نخستین بار و بهطور پیوسته به مجتمعهای پتروشیمی منطقه پارس جنوبی ارسال شد.

فاز ۱۳ پارس جنوبی با هدف برداشت روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گازترش از میدان مشترک، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد و تولید سالانه ۱, ۰۵ میلیون تن گاز مایع (پروپان و بوتان) و یکمیلیون تن اتان بهمنظور تأمین خوراک واحدهای پتروشیمی توسعه مییابد.

انتهای پیام/۴۰۹۲/۴۰۸۳/


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .