امروز جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
۱۲:۳۶:۳۰ - دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش ۴۰ درصدی درآمدهای مالیاتی دولت در سال جاری
اصغر پورمتین در گفتگو با خبرنگار حوزه اقتصاد کلان گروه اقتصادی خبرگزاری آنا،با اشاره به اینکه درآمدهای مالیاتی دولت در سال جاری حدود ۴۰ درصد کاهشخواهد داشت، گفت: متأسفانه نزول چشمگیر درآمد مردم و اتخاذ تحریمهای ظالمانه علیه ایران موجب شده است تا تنها در سال جاری تنها ۶۰ درصد درآمدهای مالیاتی محقق شود. وی […]


اصغر پورمتین در گفتگو با خبرنگار حوزه اقتصاد کلان گروه اقتصادی خبرگزاری آنا،با اشاره به اینکه درآمدهای مالیاتی دولت در سال جاری حدود ۴۰ درصد کاهشخواهد داشت، گفت: متأسفانه نزول چشمگیر درآمد مردم و اتخاذ تحریمهای ظالمانه علیه ایران موجب شده است تا تنها در سال جاری تنها ۶۰ درصد درآمدهای مالیاتی محقق شود.

وی بابیان اینکه درهشت ماه نخست سال جاری حدود ۳۰ درصد از درآمدهای مالیاتی دولت محقق نشده است، افزود: دولت در سال جاری با استفاده از نوسانات ارزی توانسته است بهنوعی کسری بودجه خود را جبران کند.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: متأسفانه با حجم بدهکاری که دولت به وزارتخانههای مختلف از وزارت نیرو گرفته تا وزارت نفت دارد میتوان به این نکته مهم اشاره کرد که کسری بودجه دولت در هرسال بهصورت پلکانی رشد میکند.

پورمتین اضافه کرد: در بودجه سال آینده هم حدود نیمی از درآمدهای مالیاتی دولت محقق نخواهد شد و به نظرمیرسد دولت باید برای مقابله با افزایش میزان حجم بدهی خود چارهای اساسی بیندیشد.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه افزایش درآمدهای مالیاتی دولت منوط به بالا رفتن درآمد مردم است تصریح کرد:در سال آینده با توجه به شرایط اقتصادی کشور به نظر میرسد نزول درآمدهای مردم ادامه پیدا کند که وقوع این اتفاق روی درآمدهای مالیاتی تأثیر منفی میگذارد.

انتهای پیام/۴۰۹۴/۴۰۸۳/


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .