امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
۱۱:۵۴:۰۸ - چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خودروسازان عامل گرانی افسارگسیخته‌اند/گرانی اخیر روی کاغذ است
سعید مؤتمنی در گفتگو با خبرنگار حوزه صنعت گروه اقتصادی خبرگزاری آنا،با اشاره به اینکه در شرایط کنونی عرضه خودرو در بازار از سوی خودروسازان بسیار محدود است گفت: قیمتهای اعلامی خودرو تنها بر روی کاغذ است. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تصریح کرد: عرضه کم خودرو به بازار عامل اصلی این افزایش قیمتهاست و این […]


سعید مؤتمنی در گفتگو با خبرنگار حوزه صنعت گروه اقتصادی خبرگزاری آنا،با اشاره به اینکه در شرایط کنونی عرضه خودرو در بازار از سوی خودروسازان بسیار محدود است گفت: قیمتهای اعلامی خودرو تنها بر روی کاغذ است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تصریح کرد: عرضه کم خودرو به بازار عامل اصلی این افزایش قیمتهاست و این موضوع سردرگمی مصرفکننده را برای خرید یا فروش به همراه دارد.

وی اعلام قیمت خودرو از سوی خودروسازان با در نظر گرفتن پنج درصد کمتر از حاشیه بازار موجب گران شدن نرخ خودرو در بازار شده است گفت: نزدیک بودن نرخ خودرو تحویلی از سوی خودروسازان به مردم با قیمت خودرو در بازار را میتوان از مهمترین دلایل افزایش افسارگسیختهقیمت خودرو در بازار دانست.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو افزود: نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که نوسانات ارزی بر روی نرخ خودرو تأثیرگذار است اما مهمترین عامل برای به ثبات رسیدن قیمت خودرو در بازار برقراری تعادل بین عرضه و تقاضا است.

مؤتمنی اضافه کرد: در کشورهای مختلف دنیا با توجه به اینکه تعرفه واردات خودرو بسیار کمتر از ایران است بین خودروسازان برای فروش محصولات به مردم رقابت جدی وجود دارد اما در کشور ما بازار خودرو انحصاری است و در اختیار چند خودروساز داخلی است که وقوع این اتفاق در واقعی نبودن قیمت خودرو و بلاتکلیفی مشتریان خودرو ایرانی تأثیر بسزایی دارد.

انتهای پیام/۴۰۹۴/۴۰۸۳/


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .