امروز پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
۲:۱۳:۴۸ - سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درآمد گمرک اصفهان ۴۷ درصد رشد داشته است
مدیرکل گمرک اصفهان اعلام کرد: در ۱۱ ماهه امسال بالغ بر دوهزار میلیارد و ۵۵۴ میلیون ریال درآمد توسط گمرک اصفهان کسب و به خزانه واریز شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد رشد داشته است .


به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی گمرک اصفهان، اسداله احمدی ونهری اظهار کرد: استان اصفهان با توانمندی‌های گوناگون در حوزه‌های تولیدی، کشاورزی، صنایع تبدیلی و صنایع دستی در کشور جزو مهمترین استان‌ها در زمینه صادرات کالا محسوب می شود.

وی افزود: به طوری‌که طی ۱۱ ماهه امسال بالغ بر چهار میلیون و ۵۹۳ هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و ۲۶۶ میلیون دلار استان اصفهان به مقصد ۹۸ کشور جهان صادرات داشته و نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن دو درصد و از لحاظ ارزش ۴۷ درصد رشد داشته است .

احمدی ونهری عمده ترین کالاهای صادراتی از استان اصفهان را، آهن و فولاد به ارزش ۶۹۷ میلیون دلار، محصولات پتروشیمی ۴۳۹ میلیون دلار، فرش ۱۸۶ میلیون دلار و محصولات شیمی آلی ۱۴۹ میلیون دلار برشمرد.

وی اضافه کرد: مهمترین کشورهای مقصد کالاهای صادراتی استان اصفهان؛ عراق با ۷۷۰ میلیون دلار و ۳۴ درصد، افغانستان با ۳۰۵ میلیون دلار و ۱۳ درصد، امارات متحده عربی با ۲۱۹ میلیون دلار و ۱۰ درصد، پاکستان با ۱۸۲ میلیون دلار و ۸ درصد و عمان با ۱۶۱ میلیون دلار و هفت درصد سهم از کل صادرات استان است.

احمدی ونهری ادامه داد: ۷۴ هزار و ۳۵ تن کالا به ارزش ۳۳۶ میلیون و ۵۰۹ هزار دلار به گمرک اصفهان وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۱۰ درصد و از حیث ارزش ۹ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل گمرک اصفهان اذعان کرد: در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و با راه اندازی و استفاده از سامانه‌های امور گمرکی و پنجره تجارت فرامرزی در ۱۱ ماهه امسال، بالغ بر دو هزار و ۵۵۳ میلیارد و ۷۹۹ میلیون ریال درآمد کسب و به خزانه واریز نموده و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد افزایش داشته است .

احمدی ونهری در خصوص مهمترین کالاهای وارداتی گمرک اصفهان طی ۱۱ ماه امسال، اعلام کرد: ماشین آلات مکانیکی ۱۳۷ میلیون دلار، ماشین آلات برقی ۳۵ میلیون دلار، اجزا و قطعات منفصله خودرو ۲۸ میلیون دلار بوده است.

وی افزود: عمده ترین کشورهای صادرکننده به مقصد گمرک اصفهان؛ ایتالیا با ۱۹ درصد، چین با ۱۷ درصد، آلمان با ۱۳ درصد، فرانسه ۹ درصد و ترکیه با ۹ درصد سهم از کل واردات به مقصد گمرک اصفهان است.

مدیرکل گمرک اصفهان گفت: در این مدت ۵۶۳ بسته هدیه و سوغات ورودی به ارزش ۱۰ میلیارد و ۲۷۳ میلیون ریال از طریق گمرک پست اصفهان وارد و ۹ هزار و ۵۴۶ بسته هدیه و سوغات خروجی به ارزش ۶۲ میلیارد و ۵۰۱ میلیون ریال از طریق گمرک پست اصفهان صادر شده است.

احمدی ونهری اظهار کرد: در۱۱ ماهه سال‌جاری، ۲۰۹ هزار و ۱۵۴ نفر مسافر ورودی و خروجی، تشریفات امور مسافری آنها در گمرک فرودگاه بین المللی شهید بهشتی انجام شده که به نسبت مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد کاهش داشته است.


منبع :: http://www.imna.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .