امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
۱۱:۱۹:۴۵ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیا بالاخره بازار آلومینیوم متعادل می‌شود؟
بررسی آمار معاملات بورس کالا نشان می‌دهد از هفته گذشته عرضه آلومینیوم در این بورس از سر گرفته شده است؛ به اعتقاد کارشناسان در صورت استمرار این عرضه‌ها، ظرف مدت کوتاهی بازار این محصول متعادل می‌شود.


شعارسال: رضا مناجاتى، مدیر کالایى کارگزارى صنعت و معدن با بررسی بازار اخیر آلومینیوم تصریح کرد: این محصول نیز باید مانند سایر محصولات از جمله فولاد، مس، پتروشیمی‌ها و فرآورده‌های نفتی به منظور تامین نیاز تولیدکنندگان، به طور مستمر در بورس کالا عرضه شود تا به این ترتیب شاهد تعادل قیمت‌ها و روند مناسب تولید در بخش پایین‌دستی این صنعت باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفت: در صورتى که عرضه آلومینیوم در بورس کالا ادامه پیدا کند به طور حتم قیمت ها به سمت تعادل پیش خواهند رفت همانطور که هم اکنون قیمت بسیاری از محصولات به دلیل عرضه‌های مناسب و کشف قیمت‌ها براساس عرضه و تقاضا در مسیر تعادل فرار گرفته است؛ همچنین با ادامه روند فعلی بدون شک قیمت‌ها تا یک ماه آینده در مسیر آرامش کامل قرار می‌گیرد.

مدیر کالایى کارگزارى صنعت و معدن اظهار داشت: عرضه محصولات و کشف قیمت‌های واقعی، برای تولیدکنندگان بالادستی و پایین دستی مزیت بزرگی است، زیرا نرخ‌ها براساس مولفه‌های واقعی اقتصاد کشف می‌شود و چرخ تولید نیز با سرعت مطلوبی به حرکت در می‌آید.

شایان ذکر است، چهارشنبه گذشته شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) ۲۵۰۰ تن شمش و همچنین امروز نیز آلومینیوم هرمز جنوب یک هزار تن شمش را در تالار صنعتی و معدنی بورس کالا به فروش رساند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت باشگاه آلومینیوم، تاریخ انتشار:۱۴مهر۱۳۹۷ ، کدخبر: ۶۳۷۵: www.alinclub.com


منبع :: http://shoaresal.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .