امروز پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
۲۰:۴۵:۵۴ - یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روحانی ۴ فاز گازی میدان پارس جنوبی را افتتاح می‌کند
به گزارش خبرنگار حوزه نفت و انرژی گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، قرار است امروز با حضور رئیسجمهور، وزیر نفت، فرمانده قرارگاه خاتمالانبیاء و مقامات مسئول بهطور رسمی ۴ فاز پارس جنوبی به بهرهبرداری رسد. این ابر پروژه توسط قرارگاه سازندگی خاتمالانبیا ساخته و توسعه پیداکرده است، این در حالی است که هزینه این پروژه بدون […]


به گزارش خبرنگار حوزه نفت و انرژی گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، قرار است امروز با حضور رئیسجمهور، وزیر نفت، فرمانده قرارگاه خاتمالانبیاء و مقامات مسئول بهطور رسمی ۴ فاز پارس جنوبی به بهرهبرداری رسد.

این ابر پروژه توسط قرارگاه سازندگی خاتمالانبیا ساخته و توسعه پیداکرده است، این در حالی است که هزینه این پروژه بدون نیاز به سرمایهگذاریهای خارجی تأمینشده است.

بر این اساس حسن روحانی قرار است فازهای ۱۳، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی را بهصورت رسمی افتتاح کند تا با بهرهبرداری از این فازها روزانه صد میلیون مترمکعب گاز شیرین، ۱۵۲ هزار بشکه میعانات گازی، ۵۸۰۰ تن گاز مایع، ۵۵۰۰ تن اتان و ۸۰۰ تن گوگرد به محصولات فعلی تولید در پارس جنوبی افزوده شود.

این فازها در بخش فراساحل دارای ۸ سکوی دریایی و ۷۶ حلقه چاه هستند که ۴ رشته خط لوله ۳۲ اینچ جمعاً به طول ۴۰۰ کیلومتر و همچنین ۴ رشته خط لوله ۴٫۵ اینچ دریایی و خط انتقال محلول گلایکول به طول ۴۰۰ کیلومتر شامل میشود.

با افتتاح این پروژه برای اولین بار ایران از کشور قطر که رقیب ما در این میدان مشترک گازی بود، در تولید گاز جلو خواهد افتاد.

میدان گازی پارس جنوبی بزرگترین میدان گازی جهان است، که در خلیجفارس و در آبهای سرزمینی ایران و قطر واقعشده است.

این میدان گازی بین ایران و قطر مشترک بوده و در کشور قطر، میدان گازی گنبد شمالی نام دارد.

میدان گازی پارس جنوبی و یا به عبارتی گنبد شمالی در قطر بزرگترین میدان گازی جهان است که در صورت برداشت کامل گاز این میدان، انرژی ۱۰ سال کل ساکنان کره زمین تأمین میشد.

انتهای پیام/۴۰۹۲/


منبع :: http://ana.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .