امروز پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
۲:۱۵:۵۹ - یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیمه، مالیات، بانک ها و بوروکراسی زاید اداری موانع تولید هستند
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: چهار عامل اساسی بیمه،دارایی و مالیات، بانک ها و بوروکراسی زاید اداری به عنوان موانع تولید محسوب می شوند.وی با بیان اینکه توجه به تولید داخلی کشور را از وابستگی به کشورهای دیگر نجات داده و موجب رونق اقتصادی و افزایش اشتغال می شود، افزود: اگر رونق در تولید ایجاد شود، دارای مزایای بسیاری است و اگر به تولید اهمیت کمتری داده شود، مسائل متعددی پیش می آید.این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در طول ۲۰ سال گذشته متاسفانه رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری در اجرا و عمل مورد توجه قرار نگرفته و عملیاتی نشده است که اگر عملیاتی می شد این مشکلات پیش نمی آمد.


شعار سال:احمد بیگدلی امروز اظهار داشت: مهمترین راه حل مشکلات اقتصادی و معیشیتی مردم اهمیت دادن به بحث تولید داخلی است، یکی از روش هایی که باید در داخل کشور به آن اهمیت داده شود و بتوان مشکلات اقتصادی را حل کرد، تولید است.

وی با بیان اینکه توجه به تولید داخلی کشور را از وابستگی به کشورهای دیگر نجات داده و موجب رونق اقتصادی و افزایش اشتغال می شود، افزود: اگر رونق در تولید ایجاد شود، دارای مزایای بسیاری است و اگر به تولید اهمیت کمتری داده شود، مسائل متعددی پیش می آید.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در طول ۲۰ سال گذشته متاسفانه رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری در اجرا و عمل مورد توجه قرار نگرفته و عملیاتی نشده است که اگر عملیاتی می شد این مشکلات پیش نمی آمد.

بیگدلی یادآور شد: مقام معظم رهبری سال ها در زمینه اقتصاد مقاومتی تاکید دارند و شعار سال در چند سال گذشته مربوط به تولید بوده است اما در عمل این شعارها مورد توجه قرار نگرفته و به بنر زدن،شعار و برگزاری جلسات و مراسمات خلاصه شده است.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی گفت: تمامی ادارات در خصوص رونق اقتصادی فقط به بنر زدن اکتفا می کنند که ضروری است همت درست و راهکارهای عملی برای تحقق شعار در نظر گرفته شود.

بیگدلی با بیان اینکه اگر ۶۰ درصد شعار سال محقق شود، مشکلات اقتصادی حل می شود، افزود: وظایفی برای رونق تولید بر عهده مجلس و سایر قوا است.

وی با اشاره به اینکه تولید با موانعی مواجه است که در برخی موارد به قانون تبدیل شده است، افزود: یکی از این موانه بورکراسی زاید اداری است که حتی در برخی موارد برای دریافت مجوز تولیدی حداقل ۶ ماه باید انتظار کشید.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وظیفه مجلس شورای اسلامی رفع قوانین دست و پاگیر تولید است،خاطرنشان کرد: رفع موانع تولید از سوی مجلس شورای اسلامی می تواند راهگشا باشد.

بیگدلی با اشاره به اینکه چهار عامل اساسی بیمه،دارایی و مالیات، بانک ها و بوروکراسی زاید اداری به عنوان موانع تولید محسوب می شوند،افزود: بوروکراسی زاید اداری گاهی آنچنان پیچیده و سخت است که تولید کننده اذیت می شود و ۵۰ تا ۷۰ درصد افرادی که قصد تولید دارند و فارغ التحصیل،متخصص و نخبه آن رشته هستند در مراحل اولیه پس زده می شوند.

وی گفت:گاهی قوانین به قدری سخت است که به جای تسهیل، مانع کار تولید کنندگان می شود و با وجود اینکه دنیا به سمت تسهیل گری به ویژه در مسائل اداری پیش می رود، سیتسم یکچارچه برای مسائل اداری کشور وجود ندارد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری موج رساتاریخ انتشار ۲ فروردین ۹۸، کد خبر: ۱۰۳۱۲،www.mojerasa.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .