امروز پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
۱۸:۴۶:۱۸ - شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آب‌رسانی پایدار به شهرها و روستاهای متأثر از سیل
معاون راهبری و نظارت آبفای کشوربا تأکید بر اینکه مشکل آب‌رسانی پایدار به شهرها و روستاهای سیل زده برطرف شده است، گفت: هنوز ۳۰ درصد آب‌رسانی پلدختر به دلیل آسیب‌ جدی به شبکه این شهر، به صورت سیار است.


حمیدرضا کشفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه حدود ۸ میلیون نفر در کشور متأثر از سیل اخیر بودند، گفت: ۱۲۰ شهر و ۳۸۰۰ روستا با سیل مواجه شدند که با اقدامات انجام شده، آبرسانی پایدار شهرها و روستاها به خوبی و در حداقل زمان ممکن انجام شد. 

وی افزود: در میان شهرهایی که سیل اخیر به تأسیسات آبرسانی آنها صدمه زد، شهر پلدختر هنوز ۳۰ درصد آب‌رسانی پایدار ندارد، چرا که شبکه آب‌رسانی آسیب دیده و اگر بخواهیم آب‌رسانی کنیم، مخاطرات بهداشتی ایجاد می‌شود. اما با آبرسانی سیار ، آب بهداشتی و سالم در دسترس است.

کشفی گفت: در کنار شهرها ۳۷۸۰ روستا نیز در سیل اخیر متأثر شدند. بنابراین ۱۰۳ روستا باقی مانده است که ۹۱ روستا در استان خوزستان، یک روستا در ایلام، ۵ روستا در چهارمحال و بختیاری، یک روستا در کرمانشاه و ۵ روستا در لرستان است که هنوز بنا به دلایلی که شامل از خالی بودن سکنه و زیر آب رفتن کامل روستا است، هنوز آب رسانی پایدار صورت نگرفته است.

معاون راهبردی و نظارت آبفای کشور ادامه داد: در خوزستان از ۹۱ روستای مورد اشاره ۵۱ روستا خالی از سکنه است و تأسیسات آب‌ زیر آب رفته است.

به گفته وی، آب رسانی پایدار به شهرها و روستاها در کمترین زمان ممکن با ارسال تجهیزات یک اتفاق بزرگ است.

انتهای پیام/ب


منبع :: https://www.farsnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .