امروز پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
۱۸:۲۶:۳۶ - شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نرخ بیکاری ۱۲ درصد شد
ایلنا: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در سال ۹۷، با کاهش ۰.۱ درصدی به ۱۲ درصد رسیده است.


بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در سال ۹۷، با کاهش ۰.۱ درصدی به ۱۲ درصد رسیده است.

به گزارش ایلنا،بر اساس اعلام مرکز آمار ایران از نتایج طرح آمارگیری نیرویکار سال ١٣٩٧، بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیشتر نشان میدهد که ١٢ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بودهاند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال ١٣٩٦، ٠.١ درصد کاهش یافته است.

در سال ١٣٩٧، ۴۰.۵ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیشتر از نظر اقتصادی فعال بودهاند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفتهاند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به سال قبل (١٣٩٦)، ٠.٤ درصد افزایش یافته است.

نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله حاکی از آن است که ۲۵.۱ درصد از فعالان این گروه سنی در سال ١٣٩٧ بیکار بودهاند. بررسی تغییرات سالانهی نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله نشان میدهد، این نرخ نسبت به سال قبل هیچ گونه تغییری نیافته است.

تعداد شاغلان در سال ١٣٩٧ به ٢٣٨١٣٠٤٥ نفر رسید که نسبت به سال گذشته ٤٦٣٩٢٨ نفر افزایش یافته است. نسبت اشتغال در سال ١٣٩٧ به ۳۵.۶ درصد رسید که نسبت به سال ١٣٩٦ افزایش ٣.٠ درصد افزایش داشته است.

بررسی سهم اشتغال ناقص نشان میدهد که در سال ١٣٩٧، ۱۰.۸ درصد جمعیت شاغل، به دلایل اقتصادی (فصلغیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیشتر و…) کمتر از ٤٤ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بودهاند. این در حالی است که ٣٨.٣ درصد از شاغلان ١٠ ساله و بیشتر، ٤٩ ساعت و بیشتر در هفته کار کردهاند.

بررسی اشتغال در بخشهای عمده اقتصادی نشان میدهد که در سال ١٣٩٧، بخش خدمات با ۵۰.۳ درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخشهای صنعت با ٣٢.٠ درصد و کشاورزی با ١٧.٧ درصد قرار دارند.


منبع :: https://www.ilna.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .