امروز پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
۱۸:۲۷:۳۵ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رشد منفی ۱۰درصدی استخراج نفت و گاز در ۹ماهه ۹۷+جدول
بررسی جزییات گزارش رشد اقتصادی نشان می‌دهد رشد استخراج نفت و گاز در فصل سوم سال ۹۷ روند معکوس پیدا کرده است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جزییات گزارش رشد محصول ناخالص داخلی و ارزش افزوده رشته فعالیتهای اقتصادی کشور بهقیمت ثابت سال پایه ۱۳۹۲ نشان میدهد، در حالی که رشد استخراج نفت و گاز طبیعی در فصل دوم سال ۹۷ حدود ۰٫۶ درصد بوده بهیکباره این عدد در فصل سوم سال قبل به منفی ۳۳ درصد کاهش یافته است، بر این اساس سهم سایر معادن نیز در این فصل با کاهش منفی ۱٫۳درصدی روبهرو شده است. رشد زیرگروه صنعت نیز در فصل زمستان ۹۷ منفی ۹ درصد بوده است، به این ترتیب کل گروه صنعت و معدن در فصل زمستان رشد منفی ۲۱٫۴صدی را تجربه کرده است. لازم به ذکر است در فصل مذکور فعالیتهای مالی و بیمه نیز با رشد منفی ۱۲ درصد مواجه شده است.

گفتنی است محصول ناخالص داخلی بهقیمت ثابت سال ۱۳۹۰ در ۹ماهه اول سال ۱۳۹۷ به رقم ۵۴۱٫۳ هزار میلیارد تومان با نفت و ۴۳۰٫۳ هزار میلیارد تومان بدون احتساب نفت رسیده است.

بر این اساس، در حالی که رقم مذکور در مدت مشابه سال قبل با احتساب نفت ۵۶۲٫۷ هزار میلیارد تومان و بدون نفت ۴۳۸٫۷ هزار میلیارد تومان بوده که نشان از رشد منفى۳٫۸درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و منفى۱٫۹درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در ۹ماهه اول سال ۱۳۹۷ دارد.

انتهای پیام/*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال . . . .