امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
23:02:31 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جبران ورشکستگی بانک‌ها با ورود در بازار مسکن!
جبران ورشکستگی بانک‌ها با ورود در بازار مسکن!
بازار مسکن، بازار کاملا فاسد و محلی برای پول شویی، فساد و جبران خسارت بانک‌های ورشکسته است.

شعار سال: کمال اطهاری اظهار کرد: افزایش قمیت مسکن و پیش بینی قیمت آن ربطی به دلار، بورس، انتخابات آمریکا ندارد بلکه دلیل بلبشو و گرانی هر روز مسکن این است که دولت طرح جامع توسعه و در قالب آن طرح جامع مسکن را ندارد. از این بی قانونی نیز بانک‌های ورشکسته، انبوه سازان بیشترین استفاده را کردند و به سود‌های کلان دست پیدا کردند.

وی با بیان اینکه با ساخته شدن مسکن مهر، قیمت مسکن افزایش یافته است، گفت: کمبود مسکن عامل گرانی مسکن نیست، بازار مسکن، بازار کاملا فاسد و محلی برای پول شویی، فساد و جبران خسارت بانک‌های ورشکسته است.

خبر فوری  ۹۰ هزار میلیارد تومان فرار و معافیت مالیاتی /۶۰درصد پزشکان هنوز از مالیات فراری‌‎اند

گرانی و بحران مسکن

این اقتصاددان با اشاره به تاثیر مسلم بانک‌ها در گرانی و بحران مسکن گفت: بانک‌های ورشکسته قیمت مسکن را بالا می‌برند، تا جبران ورشکستگی خود را کنند.

اطهاری با بیان اینکه بخش مسکن ایران بیمار است، بیان کرد: بدترین پرسش از مسکن راهکار مدیریت بازار مسکن است، پیش‌تر طرح جامع مسکن مطرح شد و این طرح کنار گذاشته شد. توسعه نیاز به یک برنامه دارد که در قالب آن برای مسکن نیز باید یک برنامه جامع در نظر گرفته شود.

توسعه دانش بنیان‌ها

پژوهشگر ارشد توسعه اقتصاد با اشاره به این که مهمترین محور توسعه اقتصاد مقاومتی توسعه دانش بنیان‌ها عنوان شده است، گفت: آن طور که عنوان می‌شود مسکن موتور توسعه نیست. از لحاظ اقتصادی مسکن کالای ریالی است وقتی که دلار بالا می‌رود همه کالا‌های وابسته به ارز از جمله خودرو، موبایل و لوازم خانگی افزایشی می‌شوند امااین موضوع بر قیمت مسکن نباید تاثیر گذار باشد.

خبر فوری  ممنوعیت فعالیت کاریابی‌ها در حوزه مهاجرت

وی با بیان اینکه مسکن یک کالای ریالی است و کالای ریالی نباید اسیر نوسانات بیرونی باشد. به طور کلی بخش مسکن موتور توسعه نمی‌تواند تنها می‌تواند مثل وزنه تعادل و کمک فنربرای توسعه عمل کند. نباید نقش آن را دست کم گرفت.

مسکن ضربه گیر است نه پیشران

اطهاری با بیان اینکه مسکن ضربه گیر است نه پیشران، اظهار کرد: مسکن موتور توسعه نیست بلکه از نظر اقتصادی و اجتماعی برای زندگی افراد مهم است و بخش مسکن ثبات اجتماعی ایجاد می‌کند.

کارشناس ارشد مسکن افزود: این کالای ریالی قاعدتا قیمت آن باید کاهش پیدا کند و ریال خود را دلار می‌کننند و کالای ریالی باید افت قیمت پیدا کند چرا افزایش پیدا می‌کند و بر دلار پیشی می‌گیرد و چرا اقتصاد دان‌ها ساکت هستند؟

خبر فوری  امروز آخرین مهلت ثبت نام جاماندگان طرح معیشتی

شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از صدای بورس، تاریخ انتشار:۲۱ آبان ۱۳۹۹، کدخبر: sedayebourse.ir، ۴۲۱۱۰۸

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاارگاد